خرید آسان و سریع

بهترین قیمت و کیفیت

ابزارآلات ایمنی

فهرست مطالب

انواع ابزارآلات ایمنی

ابزاآلات ایمنی مجموعه ای از تجهیزات ایمنی هستند که در هنگام کار برای امنیت جان کارگر استفاده می‌شود. در واقع می‌‌توان گفت در هر شغلی ابزارآلات ایمنی مختلفی وجود دارد که مخصوص همان شغل است اما یکسری وسایل برای همه شغل ها مشترک است.

تجهیزات ایمنی فردی به دسته ای از ابزار آلات می‌گویند که در برابر حوادث احتمالی وسط کار از افراد مراقبت می‌کنند. این دسته از ابزارآلات مخصوص استفاده فردی است مانند دستکش، کلاه ایمنی، عینک ایمنی و…

انواع ابزارآلات ایمنی

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یا Helmet یکی از مهمترین ابزارآلات ایمنی است که می‌توان گفت تقریبا در تمام شغل های خطرناک استفاده می‌شود. جنس این کلاه باید ضخیم، مقاوم و در سر راحت باشد و بتواند در مقابل اجسام تیز و سنگین دوام بیارد. کلاه های ایمنی زیادی با جنس های مختلفی از حمله کربن، فایبرگلاس، آلومینیوم وجود دارد.

ابزارآلات ایمنی

دستکش ایمنی

یکی دیگر از مهمترین ابزارآلات ایمنی دستکش های ایمنی هستند. این تجهیزات به دلیل تماس مستقیم و طولانی دست با شیء های داغ و تیز بسیار مهم است. انواع مختلف دستکش ایمنی از خراش، بریدگی، سوختگی و.. محافظت می‌کند. دستکش های ایمنی مختلفی وجود دارد که هر کدام بر شغل مخصوص خود ساخته شدند. برای مثال دستکش ضد حرارت، ضد برش، ضد آب، ضد الکتریسیته و… که هر کدام این دستکش ها با توجه به نحوه استفاده و شغل های مختلف با متریال ها و مقاومت های گوناگون تولید می‌شوند.

ابزارآلات ایمنی

عینک ایمنی

عینک ایمنی یکی دیگر از مهترین ابزارآلات ایمنی می‌باشد که برای محافظت از چشم بسیار مهم می‌باشد. این ابزار در محیط های مختلف شغلی زیادی مانند جوشکاری، کارگاه های منبت کاری، کارگاه های برش فلز و… استفاده می‌شود. جنس شیشه آن باید خیلی مقاوم باشد تا اگر جسم تیزی به سمت چشم پرتاب شد بتواند به خوبی جلوگیری کند. همچنین بیاد در گوش راحت باشد و شیشه آن بزرگتر از عینک معمولی باشد تا اطراف چشم را هم پوشش دهد.

هدفون محافظ گوش

هدفون های محافظ گوش یکی دیگر از مهمترین ابزارآلات ایمنی هستند که در مکان هایی که صدای زیادی وجود دارد برای حفاظت از پرده گوش استفاده می‌شوند. محافظ گوش انواع مختلفی دارد که بهترین آن هدفونی است که به صورت کامل روی گوش قرار می‌گیرد چون از گوش شما به صورت کامل محافظت می‌کند.

کفش ایمنی

کفش ایمنی یکی دیگر از ابزارآلات ایمنی مهم در تجهیزات ایمنی محسوب می‌شود. این ابزار که برای حفاظت از پا استفاده می‌شود در برابر سقوط اجسام تیز، سنگین، برق گرفتگی، مواد شیمیایی و… مقاوم است. کفش ایمنی معمولا جنس چرم دارد و ضخامت بالایی دارد تا از پا به خوبی محافظت کند و پا در آن راحت باشد. همچنین باید از نفوذ مایعات داغ، آب، مواد شیمیایی و… جلوگیری کند.

مورد قابل توجه دیگر این است که عینک نباید مانع دید شما شود و هنگام خرید باید دقت کنید که عینکی که می‌‌خرید متناسب با حوزه شغلی شما باشد.

ماسک تنفسی

ماسک تنفسی یا همان ماسک شیمیایی یکی دیگر از ابزارآلات ایمنی می‌باشد که البته نسبت به ابزارآلات دیگر کاربرد کمتری دارد اما در حوزه شغلی خودش خیلی مهم می‌باشد. استفاده از این ماسک در کارگاه های شیمیایی، کارگاه های جوشکاری، ساختمان ها اهمیت دارد چون مانع ورود گاز های سمی و گرد خاک به ریه می‌شود. این ماسک ها هم در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر کدام کاربرد جدایی دارد.

ابزارآلات ایمنی کار در ارتفاع

شغل های مختلفی از جمله تمیز کردن شیشه های برج ها در ارتفاع وجود دارند که به ابزارآلات ایمنی کار در اتفاع نیاز دارند تا جان آنها در امان باشد. بعضی از این ابزار ها شامل هستند از کمربند ایمنی، کلاه ایمنی، طناب ایمنی و… . استفاده از این ابزارها از سقوط کارکنان جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که با اطمینان بیشتری کار کنند.

ابزارآلات ایمنی

لباس مخصوص هر کار

یکی دیگر از ابزارآلات ایمنی لباس کار می‌باشد که برای هر شغل متفاوت است. لباس کار مخصوص می‌‌تواند شامل کلاه، جلیقه، شلوار مخصوص، کاپشن و… باشد. لباس کار با توجه به نوع کار هر شغل متفاوت است و از متریال های متفاوتی استفاده می‌شود.

اهمیت استفاده از ابزارآلات ایمنی

حالا که با ابزارآلات ایمنی آشنا شدید باید بدانید که استفاده از این تجهیزات بسیار مهم می‌باشد زیرا از آسیب های احتمالی به بدن جلوگیری می‌کند. ابزارآلات ایمنی بدن را در مقابل ضربات حرارتی، الکتریکی، صدا، نور و… مقاوم می‌سازد. پس استفاده از آنها در هر شغلی و خیلی مهم می‌باشد. شرکت صنایع نورا یکی از قابل اعتماد ترین شرکت هایی هست که تمام این ابزارآلات ایمنی که به شما معرفی کردیم را با کیفیت به مشتریان ارائه می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

شرکت رایا تامین صنایع نورا با دارا بودن سابقه درخشان ۴۰ ساله در زمینه تهیه و توزیع ابزارآلات و ملزومات صنعتی درسال ۱۳۹۹ تاسیس گردید (هدف از ایجاد شرکت ارائه هرچه بهتر خدمات به شرکت های بزرگ و صنایع کشور اعم از نفت و گاز ، پتروشیمی ، فولاد و دیگر صنعتگران عزیز کشورمان بوده است).